pregnant-woman-smiling

Leczenie stomatologiczne w okresie ciąży

U kobiet w ciąży wzrasta ryzyko chorób w obrębie jamy ustnej na skutek zmian zachodzących w organizmie. W związku z tym niezwykle ważna jest profilaktyka oraz należyta edukacja jak dbać o zdrowie jamy ustnej.
Nie każda Przyszła Mama wie, że nawet gdy nie istnieją potrzeby lecznicze wskazane są dwie wizyty w gabinecie stomatologicznym w okresie ciąży pierwsza – w 3-4 miesiącu, druga - w 8 miesiącu. Kobiety ciężarne wymagają specjalnego postępowania m. in. odpowiedniej pozycji na fotelu stomatologicznym, czy też bezpiecznego środka znieczulającego.

Przyszłe Mamy powinny zadbać o zdrowie jamy ustnej, nie tylko dla swojego dobra, ale także aby zmniejszyć ryzyko choroby próchnicowej u swoich dzieci. Za najbezpieczniejszy czas przeprowadzania procedur stomatologicznych uważa się 13- 21 tydzień ciąży, jednak gdy zaistnieje konieczność wizyty, leczenie może być wdrożone w każdym okresie ciąży.

W GreenTreeSmile przeprowadzimy profesjonalne leczenie oraz dokładnie wyjaśnimy jakie działania powinna podjąć kobieta ciężarna, aby zadbać o stan swojego uzębienia, a także chętnie zapoznamy Przyszłą Mamę ze sposobami dbania o zdrowie jamy ustnej jej dziecka.

pregnant-woman-smiling

Leczenie zębów mlecznych

Drodzy Rodzice!
Zdrowe zęby mleczne są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu Waszych Pociech. Specyficzna budowa zębów mlecznych, spożywanie przez dzieci, szeroko-dostępnych, produktów bogatych w cukry proste sprzyja rozwojowi próchnicy, dlatego też niezwykle ważne są częste kontrole stomatologiczne oraz profesjonalna profilaktyka.

Mimo Państwa dbałości o higienę jamy ustnej Własnych Dzieci, mogą Państwo nie zauważyć wczesnych stadiów próchnicy – białych plam. Mam tego świadomość nie tylko jako lekarz stomatolog, ale również jako mama kilkuletniej dziewczynki. Jest to moment, który nie wymaga inwazyjnych metod leczenia, jedynie działania remineralizujące, które są komfortowe i nie wzbudzają niechęci u Najmłodszych Pacjentów. Co więcej wczesne wykrycie zapobiegnie progresji zmiany oraz powikłaniom choroby próchnicowej takim jak np. ekstrakcja zęba mlecznego, czy też uszkodzenie zawiązka zęba stałego.

Serdecznie zachęcam do odwiedzin w Moim Gabinecie, gdzie w miłej atmosferze zapewniona zostanie profesjonalna pomoc.

Dr n.med. Agnieszka Kozubska

Skip to content